Adwords Derin bağlantı

Aktif 0 yanıt 131 okunma 2018-07-27 17:17:06 Adwords

Derin bağlantılar, kullanıcıları bir uygulamadaki belirli bir sayfaya götürür.


    Web'deki reklamlarda, kullanıcıları web sitenizin açılış sayfasına yönlendirmek için www.example.com gibi basit bir hedef URL kullanabilirsiniz. Kullanıcıları doğrudan sitedeki bir ürün sayfasına yönlendirmek için daha fazla bilgi içeren şuna benzer farklı bir URL kullanabilirsiniz: www.example.com/product_1234. Mobil uygulamalarda, bu URL'ler derin bağlantılar olarak adlandırılır.

    Uygulama etkileşimi reklamlarındaki hedef URL'nizde, yalnızca uygulamanızı açan bir bağlantı veya kullanıcıları doğrudan uygulamadaki belirli bir ekrana yönlendirecek bir derin bağlantı kullanabilirsiniz. Bu bağlantılarda izleme parametreleri kullanılabilir.

    Derin bağlantılar, bir uygulama oluşturduğunuzda otomatik olarak ayarlanmaz ve iOS'ta farklı, Android'de farklı şekilde çalışır. Arama Ağı'ndaki uygulama etkileşimi kampanyalarında, AdWords reklamlarınızın Google Arama ile uyumlu olması için derin bağlantınızı kullanarak bir uygulama URL'si oluşturur.

Derin bağlantılar nasıl görünür?


Derin bağlantılar genellikle bir şema ve bir ana makine ve yol olmak üzere iki kısımdan oluşur. Yeniden biçimlendirilmiş derin bağlantılar olan uygulama URI'leri, uygulama paketi kimliği olarak adlandırılan 3. bir kısım içerir. Ayrıca, URL bir izleme parametresi içerebilir.


    Uygulama paketi kimliği, uygulamanın benzersiz tanımlayıcısıdır. Birçok geliştirici, paket kimliğini, uygulamanın İnternet alanını ters tarafta kullanarak oluşturur. Örneğin, Google'ın yayınladığı uygulamalar "com.google" ile başlar.

    Şema, bağlantının hangi uygulamayı açacağını tanımlayan kısmıdır. Uygulamanızda, “http” veya uygulamanın ya da web sitesinin adıyla başlayan özel bir şema kullanabilirsiniz.

    Ana makine ve yol, uygulamada içeriğinizin bulunduğu benzersiz konumu belirtir. Uygulamanızda, kullanıcıların reklamı tıkladıklarında nereye yönlendirileceğini veya uygulama açıldığında ne olacağını siz belirlersiniz.


MUSTAFA KEMAL ATATÜRK!

loading...