0212 235 05 12 | Anahtar kelime başına para isteyen dolandırıcılık numarası

Aktif 0 yanıt 151 okunma 2018-04-20 16:19:33 Genel

Daha önce hatırlamadığım bir numaradan Google Partner şirketi olduklarını ve 3-5 anahtar kelimede 1 yıl boyunca ilk sırada çıkmamız için 200 lira gibi bir meblağ ödememiz gerektiğini söyleyen birileri beni aramıştı. Bir yıl gibi uzun bir süre boyunca belirlediğim anahtar kelimelerde ilk sırada (sayfa da değil)  çıkacağımızı söyledikleri anda anlamıştım bir dümen olduğunu.

Daha sonra Adwords ile ne farkları olduğunu sorduğumda Adwords sisteminde rakiplerimizin reklamlarımıza sürekli tıklayarak bakiyemizi tüketeceğini öne sürerek kendilerin sistemini övmeye başlamışlardı. Bu noktada daha da emin oldum dolandırıcı olduklarına...

Birincisi Google Partner şirketleri Adwords danışmanlığı yapmaktadır. Adwords kullanarak Google'a para kazandırmak en önemli görevleridir. Yoksa Google bu tarz firmalara Partnerlik ünvanı vermez. Buradan gerçek  bir Google Partneri olmadıklarını anladım. Google Adwords hakkında söyledikleri şeyin alakasız ve yanlış olmasından da dolandırıcı olduklarını anladım. 

Adwords kullanan kişilerin rakipleri bu kişilerin reklamlarına tıkladığında adwords bunu anlıyor ve Geçersiz etkinlik olarak işaretleyip gerekli tutarı hesabınıza geri ekliyor. 

Bu durumdan bihaber olan vatandaşlar, zaten ilk sırada çıkan ve ilk sırada çıkmaya devam etmek isteyecek olan firmaları tek tek arayıp bu şekilde dolandırmaya çalışıyorlar. 200 lira gibi bir tutar zaten bu firmalara dokunmayacak, bu firmalar da bunu fazla araştırmadan bu tutarı ödeyecek diye düşünerek kendilerini gaza getirip aramadık firma bırakmıyorlar. 

Sonuç olarak bu tür çağrıları almışsanız ve hala ödeme yapmamışsanız bu tarz firmalara itibar etmeyin. Sizi aradıkları numara farklı ise lütfen bu konunun altına numarayı ve konuşmaları yazın ki diğer kullanıcılarımıza bilgi versin

Belirlediğimiz anahtar kelimelerde ilk sırada çıkmamız için beni zaten daha önce arayanlar olmuştu. Şimdikiler ise ilk sırada çıktığımı ve ilk sırada kalmayı istediğimde ücret ödemem gerektiğini söylemek için aradılar. Dolandırıcılıkta seviye atlayan ve yeni yöntemler geliştiren bu tür insanlara itibar etmeyin ve çevrenizdekileri bilinçlendirin. 

Google sizi aramaz. Google sizi arayıp para istemez. Zaten bu işlemlerin hepsini yapabileceğiniz web arayüzleri ücretsiz olarak yayında.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK!

loading...