Windows 7 Kilit Ekranı Arkaplan Resmi Değiştirme

Aktif 0 yanıt 191 okunma 2018-10-23 17:08:53 Windows

Windows 7 Kilit Ekranı Arkaplan Resmi Değiştirmek için şu işlemleri sırası ile uygulayın;

Win + R kombinaysonu ile çalıştır penceresine regedit yazın ve enter tuşu ile kayıt defterini açın.

Kayıt defterinde aşağıdaki  dizine gidin 

 "HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionAuthenticationLogonUIBackground". 

Bu dizinde bulunan OEMBackground girdisine çift tıklayın ve Değer Verisini 0 dan 1'e getirin. Son değeri 1 yapıp tamam'a basın ve kayıt defterini kapatın.

Win + R kombinaysonu ile çalıştır penceresine gpedit.msc yazın ve enter tuşu ile Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisini açın. Burada "Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Sistem > Oturum Açma" yoluna gidin. Sağ tarafta bulunan listenin en altında "Her zaman özel oturum açma arka planı kullan" metnine çift tıklayın. Açılan pencerede "Yapılandırılmadı, Etkin ve Devre Dışı" olarak üç seçenek bulunmaktadır. "Etkin" olanı seçin ve tamam butonuna tıklayarak pencereyi ve Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisini kapatın.

 "C:WindowsSystem32oobeinfoackgrounds" klasörüne giriş yapın. (oobe klasörü içerisinde info yoksa oluşturun. İnfo içerisinde backgrounds klasörü yoksa oluşturun. isimlerin birebir aynı olduğundan emin olun.) Bu klasörün içerisinde "BackgroundDefault.jpg" adında bir resim koyun. Bu koyduğunuz resim windows 7 kilit ekranı arka planı olacaktır.


MUSTAFA KEMAL ATATÜRK!

loading...